Ogłoszenia duszpasterskie – 12 lipca 2020

1. Dziś o godz. 18.00 Msza św. na Cmentarzu Komunalnym w Tomaszowie Lubelskim przed odpustem ku czci MB Szkaplerznej. Pół godziny wcześniej różaniec.

2. W najbliższym tygodniu w kościele parafialnym Msze święte o 18.00.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników.

4. We wtorek nowenna do św. Antoniego.

5. W środę wspomnienie św. Bonawentury. Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 rozpoczną się tego dnia uroczystości odpustowe w sanktuarium MB Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. Z racji epidemii, nie będzie w tym roku procesji do kaplicy św. Wojciecha. Ks. Kustosz zaprasza natomiast na całonocne czuwanie przy Obrazie Matki Bożej.

6. W czwartek wspomnienie MB z Góry Karmel. Uroczystości odpustowe w Nabrożu o godz. 12.00 połączone z Diecezjalną Pielgrzymką Sołtysów.

W Tomaszowie suma odpustowa również o godz. 12.00, pod przewodnictwem Ks. Abpa Stanisława Wielgusa. Ten odpust stanowi główny punkt Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Tomaszowa Lubelskiego.

7. W przyszła niedzielę stały porządek Mszy świętych. Brzeziny – godz. 8.00.

8. Bóg zapłać osobom, które pomogły w sprzątaniu kościoła. Na tę sobotę na godz. 9.00 zapraszamy p. Bernadetę Bordzań, p. Jadwigę Głaz, p. Jerzego Głąba, p. Edwardę Krasną, p. Grzegorza Dudka, p. Marię Ohirko, p. Ewę Horodecką, p. Barbarę Smalcugę, p. Halinę Karolczak, p. Marię Kędziorę, p. Władysławę Przednowek, p. Elżbietę Lewko.

9. Składamy Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy swoim darem serca wspierają nasz kościół parafialny. Od piątku cieszymy się odnowioną amboną oraz ołtarzem posoborowym.

10. Zachęcamy do udziału w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku będzie ona miała charakter sztafety. Grupa tomaszowska przez pierwsze trzy dni będzie pielgrzymować według stałej trasy,a potem 8 oraz 13 sierpnia (ostatni dzień – dzień wejścia na Jasną Górę). Kolejne dni zostały podzielone między poszczególne grupy (biłgorajską, zamojską, lubaczowską itd.). Zapisy do grupy tomaszowskiej prowadzi wyłącznie przewodnik – ks. Łukasz Malec, wikariusz parafii NSPJ w Tomaszowie. Liczba miejsc ograniczona! Pozostałych zachęcamy do dołączenia do duchowego pielgrzymowania w łączności z Katolickim Radiem Zamość. Szczegóły: http://pielgrzymka.info/